Draker 10.2 CS Genel Amaçlı Haşere İlacı 1 Lt.

Draker 10.2 CS Genel Amaçlı Haşere İlacı 1 Lt.
VEBİ

Draker 10.2 CS Genel Amaçlı Haşere İlacı 1 Lt.

Stok Var

1.00 TL

Draker 10.2 CS, hem serbest hem de süspansiyon formül içinde 3 etken maddeyi barındırması, geniş spektrumlu insektisitler sınıfında olup, diğer haşereler üzerinde de son derece etkili olması nedeniyle en başarılı yeni nesil böcek ilaçları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

 • Tahmini Teslim Tarihi : 18 Nisan 2024 Perşembe
 • Renk : Renksiz ve Kokusuz
 • Ürün Kodu : D-10

Draker 10.2 Cs Genel Amaçlı Haşere İlacı 1 Litre

Draker 10.2 CS, hem serbest hem de süspansiyon formül içinde 3 etken maddeyi barındırır. Geniş spektrumlu insektisitler sınıfında olup, diğer haşereler üzerinde de son derece etkili olması nedeniyle en başarılı yeni nesil böcek ilaçları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Biyosidal Yönetmeliği'ne göre ithal edilmiş orijinal haşere ilacı olan Draker 10.2 CS, kokusuz ve lekesiz olarak üretilmiştir. Açık alanlarda 3 hafta, kapalı alanlarda ise 3 ay etkinliğini korumaktadır. Hamamböceği, Kene, Akrep, Altlık böceği, Karınca, Pire, Sivrisinek, Tatarcık ve Karasinek mücadelesinde T.C. Sağlık Bakanlığı'nca ruhsatlıdır.

Draker 10.2 CS Genel Haşere İlacı; Tetramethrin - Ani düşürücü (Knock- Down) etkisine sahip pirethroid, Cypermethrin - Geniş spektrumlu güçlü öldürme etkisine sahip pirethroid, PBO (Piperonyl Butoxide) - Sinerjist gibi güçlü etken maddeleri içermektedir. Haşerelere bulundukları alan içerisinde uzun süre hakimiyet kuran Draker 10.2 CS, su ile kolayca karışmaktadır ve yumuşak yapısı ile püskürtücüleri tıkamaz.

Draker 10.2 CS Genel Haşere İlacı; Pire, Kene ve Tahtakurusu gibi istilacı böceklerin dolaşabileceği evler, köpek kulübeleri, ahırlar, dağ evleri, bahçeler ve diğer alanlarda uygulanabilmektedir. Ayrıca Draker 10.2 CS Genel Haşere İlacı'nın uygulandığı alanlarda örümceklerin yuva yapmasıda engellenebilir. Draker 10.2 CS Genel Haşere İlacı, doğrudan etki göstermesinin yanısıra, mikrokapsüllerin böcekler tarafından yuvalara ve saklanma alanlarına taşınması sonucunda, dolaylı etki de sergilemektedir. Gümüş Böceği, Akarlar ve diğer böcekler, mikrokapsüllerle karışmış tozu ve organik içerikli diğer maddeleri yiyerek, sindirim sistemlerinin bozulması yoluyla etkilenmektedir.

Draker 10.2 CS Genel Haşere İlacı; 50 micron çapından büyük damlacık oluşturacak şekilde motorlu sırt atomizörü, Blower makineleri veya sırt pompaları ile 10 litre su için 300 ml Draker Draker 10.2 CS, 5.000 m2 alanda uygulanır. PBO’nun bir kısmının ve Cypermetrinin içine konulan mikrokapsüller, bu maddelerin etrafında ince gözenekli bir polimer tabakası oluşturarak, mikrokapsüllerin içerisinde bulunan Cypermetrin, bozulmaya karşı korunmaktadır. Mikrokapsüllerde bulunan yarı geçirgen zar, ürün su içerisine saklandığı sürece, etken maddelerin salımını engellemektedir. Draker mikrokapsülleri, ortama püskürtüldükten sonra etkin hale gelmektedir. Püskürtme sonrasında, mikrokapsülleri çevreleyen su buharlaşmakta ve etken madde yavaşça dısarı çıkmaya başlamaktadır. Etken madde tamamen salındığında, mikrokapsüller boşalmakta ve sönmektedir.

Draker 10.2 CS'nin yapısında bulunan serbest etken maddeler, solunum ve temas yoluyla, uygulamanın hemen ardından etki göstermektedir. Uygulamanın bir kaç dakika ardından zehirlenme belirtileri sergileyen Kene, pire, hamamböceği, sinekler ve benzeri haşerelerin, koordinasyon yeteneklerini kaybetmekte uçamamakta veya yürüyememektedir. Uygulama yapılan yüzeyin üzerinden geçen böceklerin ayaklarına, gövdesine ve antenlerine mikrokapsüller yapışmaktadır. Ardında etken madde, kütikül vasıtayla yavaşça emilmektedir. Mikrokapsülleri alan Kene, pire, hamamböceği, sinekler ve benzeri böcekerin yuvalarına veya saklanma alanlarına döndügünde, mikrokapsüller temas yoluyla başka böceklere de bulaşmakta ve böylece uygulama bölgesine girmeyen böcekler de etkilenmektedir. En küçük mikrokapsüller, tozla ve ortamdaki diğer maddelerle karışmakta ve böcekler tarafından yenerek ölümlerine neden olur.

Draker 10.2 CS Genel Amaçlı Haşere İlacı 1 Lt.

Üretici : Vebi
Ürün Tipi : İnsektisit
Zararlı Türü Yaşam Evresi : Sivrisinek - Hamamböceği - Karasinek - Altlıkböceği - Tatarcık - Kene - Pire - Akrep - Karınca
Uygulama Alanı ve Şekli (Sivrisinek) : Boş Kapalı Alanlar - Açık Alan Soğuk Sisleme Blower
Uygulama Alanı ve Şekli (Hamamböceği) : Boş Kapalı Alanlar
Uygulama Alanı ve Şekli (Karasinek) : Boş Kapalı Alanlar - Açık Alan Soğuk Sisleme Blower
Uygulama Alanı ve Şekli (Altlıkböceği) : Boş Kapalı Alanlar
Uygulama Alanı ve Şekli (Tatarcık) : Boş Kapalı Alanlar - Açık Alan Soğuk Sisleme Blower
Uygulama Alanı ve Şekli (Kene) : Mesken ve Mesken Çevresi
Uygulama Alanı ve Şekli (Pire) : Boş Kapalı Alanlar
Uygulama Alanı ve Şekli (Akrep) : Boş Kapalı Alanlar
Uygulama Alanı ve Şekli (Karınca) : Boş Kapalı Alanlar
Sulandırma Oranı (Sivrisinek) : 30 ml ürün + 4.970 ml su (Kapalı Alan) - 1L ürün + 99L su (Açık Alan)
Sulandırma Oranı (Hamamböceği) : 100 ml ürün + 4.900 ml su
Sulandırma Oranı (Karasinek) : 15 ml ürün + 4.985 ml su (Kapalı Alan) - 1L ürün + 49 L su (Açık Alan)
Sulandırma Oranı (Altlıkböceği) : 3,33ml ürün + 4.996,97 ml su
Sulandırma Oranı (Tatarcık) : 15 ml ürün + 4.985 ml su (Kapalı Alan) - 1L ürün + 99L su (Açık Alan)
Sulandırma Oranı (Kene) : 15 ml ürün + 4.985 ml su
Sulandırma Oranı (Pire) : 40 ml ürün + 4.960 ml su
Sulandırma Oranı (Akrep) : 40 ml ürün + 4.960 ml su
Sulandırma Oranı (Karınca) : 15 ml ürün + 4.985 ml su
Uygulama Aralığı (Sivrisinek) : 120 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Aralığı (Hamamböceği) : 60 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Aralığı (Karasinek) : 120 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Aralığı (Altlıkböceği) : 90 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Aralığı (Tatarcık) : 120 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Aralığı (Kene) : 120 gün
Uygulama Aralığı (Pire) : 90 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Aralığı (Akrep) : -
Uygulama Aralığı (Karınca) : 120 gün (Kapalı Alan)
Uygulama Dozu (Sivrisinek) : 50ml/m2 - 0,03 g ai/m2 (Kapalı Alan) / 1L/hektar - 1 g ai/hektar (Açık Alan)
Uygulama Dozu (Hamamböceği) : 25ml/m2 - 0,05 g ai/m2 (Kapalı Alan)
Uygulama Dozu (Karasinek) : 100ml/m2 - 0,03 g ai/m2 (Kapalı Alan) / 1L/hektar - 2 g ai/hektar (Açık Alan)
Uygulama Dozu (Altlıkböceği) : 300ml/m2 - 0,02 g ai/m2 (Kapalı Alan)
Uygulama Dozu (Tatarcık) : 100ml/m2 - 0,03 g ai/m2 (Kapalı Alan) / 1L/hektar - 1 g ai/hektar (Açık Alan)
Uygulama Dozu (Kene) : 100ml/m2 - 0,03 g ai/m2
Uygulama Dozu (Pire) : 25ml/m2 - 0,02 g ai/m2 (Kapalı Alan)
Uygulama Dozu (Akrep) : 62,5ml/m2 - 0,05 g ai/m2 (Kapalı Alan)
Uygulama Dozu (Karınca) : 100ml/m2 - 0,03 g ai/m2 (Kapalı Alan)

Draker 10.2 CS Genel Amaçlı Haşere İlacı 1 Lt.

 1. Ürün Değerlendirmesi

  Site Yöneticisi 04 Temmuz 2023 Salı

  Ürün Değerlendirmesi

  Bu ürün yoruma açık olarak düzenlendi.
Yorum Yaz

Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. *

Teslimat ve İade Koşulları

İade işlemleri için aşağıdaki adımları izleyerek kolay ve sorunsuz ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde Siparişlerim sayfasından İade ve Geri gönderim başvurusunda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.
 • Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte akdenizhijyen.com.tr'ye göndermelisiniz.İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Daha detaylı bilgi için Iade Şartları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 • İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi, ürünü alırken ödeme yaptığınız kredi kartı ya da banka hesabınıza 24 saat içinde yapılmaktadır.Ödeme işlemlerinin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.
 • Ürün iptal & iadeniz gerçekleştiği durumda, ürün tutarınız Akdeniz Hijyen tarafından, daha önce ürün aldığınızda tanımladığınız hesabınıza geri ödenir.

Ürün kargoya verildikten sonra iptal etmek istemeniz durumunda, yapabileceğiniz tek işlem siparişteki ürünlerin iadesidir.Kargonuzu getiren görevliden ürünü almayarak anında iade edebilirsiniz, yine yapılan ödemeden sadece kargo bedeli kesilecektir.

Satın aldığınız ürünlerin bazılarında değişim veya iade yapılabilme imkanı, Akdeniz Hijyen'in müşteri memnuniyeti gereği yapılmaktadır, fakat iade değişim işlemlerinde nakliye veya kargo ücretleri iade edilmemektedir.

"Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları", "6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun" ve "Mesafeli Satışlara Dair Yönetmelik" hükümlerine tabi olacaktır.Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

İade veya değişim yapılacak ürünün, anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile gönderilmesi gerekmektedir.Anlaşmalı kargo hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz, kusurlu tüm ürünler inceleme sonucu değişim ve iade hakkına tabi olacaktır.

Garantili ürünlerimiz için de Garanti Kapsamı sayfamızı da ayrıca inceleyebilirsiniz.